У Києві посилили контроль за пасажирськими перевезеннями

16 липня 2020

У приміщенні Департамент транспортної інфраструктури КМДА відбулася нарада щодо безпеки пасажирських перевезень та відбулося обговорення проміжних результатів комплекту профілактичних заходів, які розпочались в місті з 15 червня.
Участь у заході взяли: перший заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Іван Шпильовий, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Київській області Віталій Романюк, а також представники патрульної поліції міста Києва, співробітники УкрТрансБезпеки, столичні перевізники.
Усі учасники наради озвучили свої зауваження та пропозиції стосовно покращення ситуації з безпекою пасажирських перевезень.

Зокрема, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці у Київській області закликав перевізників дотримуватись чинного законодавства та правильно оформлювати усіх свої водіїв та стажистів.

Представники відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Києва акцентували увагу перевізників на необхідності неухильного дотримання ПДР, а особливо недопущення до керування водіїв з ознаками сп’яніння. Також ще раз нагадали про вимоги правил карантину, які зобов’язують водіїв були в захисних масках та слідкувати за їхньою наявністю у пасажирів, а також контролювати кількість пасажирів в салоні.
Крім цього патрульні довели до учасників статистику виявлених правопорушень, серед яких проїзд на заборонний сигнал світлофору, користування телефоном під час руху, порушення правил проїзду перехресть та навіть рух тротуаром. Крім цього були виявлені недоліки технічного стану транспортних засобів.

Співробітники УкрТрансБезпеки розповіли про велику кількість виявлених порушень, зокрема, недотримання водіями маршруту та графіку руху, ненадання права безоплатного проїзду пільговим категоріям населення, неповна комплектація транспортного засобу та порушення правил ведення квиткової каси.

Підсумовуючи все озвучене, працівники Департаменту транспортної інфраструктури КМДА закликали перевізників частіше проводити профілактичну роботу зі своїм водіями та посилено контролювати їх на предмет дотримання усіх вимог законодавства. Крім цього звернули увагу на випадках нетолерантного та грубого спілкування водіїв стосовно пасажирів та особливого контролю до ситуації з відмовою надання послуг безоплатного проїду учасникам бойових дій та недопущення таких випадків в майбутньому.

Нагадуємо, з 15 червня, в рамках комплексу профілактичних заходів, спрямованих на посилення контролю за безпекою дорожнього руху під час надання послуг з перевезення пасажирів, створені спільні робочі групи. Основне їхнє завдання — здійснення перевірки дозвільних документів на право перевезення пасажирів та ліцензії на право здійснення господарської діяльності, а також технічного стану транспортних засобів, які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів. Окрім цього, контроль зо дотримання водіями вимог ПДР та правил перевезення пасажирів.