Рекомендації щодо недопущення випадків травмування в АПК у літній період

18 травня 2016

Закінчуються весняно-польові та згодом розпочнуться активні зернозбиральні роботи. Зважаючи на це, сезонно збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод, у тому числі на дорогах загального користування. Також у зв’язку з активізацією ремонтних та будівельно-монтажних робіт підвищується небезпека враження електричним струмом через неприпустиме провисання повітряних ліній електропередач або виконання робіт в охоронних зонах електричних мереж з порушенням вимог Правил охорони електричних мереж. Щороку з цієї причини гинуть люди, які не мали жодного відношення до цих мереж (водії, комбайнери, трактористи та інші).
З метою попередження виникнення нещасних випадків у агропромисловому виробництві під час проведення весняно-польових та зернозбиральних робіт, до виконання яких залучається велика кількість сезонних працівників, звертаємо увагу керівників сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств, а також підприємств, що здійснюють діяльність із зберігання та переробки зерна на необхідність приділяти особливу увагу наступним питанням:
проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;
проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;
забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;
дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;
забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;
недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку ґрунту;