Про підготовку навчальних закладів області до нового навчального року

07 вересня 2016

Згідно з Законами України „Про охорону праці,” “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, та іншими нормативно – правовими документами загальноосвітній навчальний заклад забезпечує нешкідливі та безпечні умови навчання, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я, формує гігієнічні навички та засади здорового способу життя учнів та вихованців.

З метою виконання плану роботи Головного управління Держпраці у Київській області на 2016 рік та попередження виникнення нещасних випадків в закладах освіти Київської області та м. Києва фахівцями Головного управління проведено перевірку 5-ти навчальних закладів щодо дотримання ними вимог законодавчих та нормативно – правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

При перевірці виявлено ряд порушень, основними з яких є:

– керівники навчальних закладів не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці;

– керівниками навчальних закладів не призначені посадові особи, які відповідатимуть за безпечну експлуатацію і справний стан електрогосподарства, котельного устаткування, будівель і споруд;

– не проведено випробування спортивного інвентарю та обладнання на предмет їх надійності;

– не проведено опосвідчення стану безпеки електроустановок споживачів;

– навчальні заклади не забезпечені необхідною кількістю електротехнічних працівників;

– не проведено електричних вимірів опору заземлення електрообладнання;

– не проводяться протиаварійні тренування з персоналом котелень на твердому паливі;

– не проведено видалення сухих гілок з крон дерев та ряд інших порушень.

За результатами перевірок керівникам навчальних закладів видано обов’язкові до виконання приписи. Крім того, протягом третього кварталу поточного року інспекторським складом Головного управління проведено ряд превентивних заходів в районних управліннях освіти на тему: «Підготовка закладів освіти до безпечного проведення робіт в осінньо – зимовий період». Надається постійно методична допомога як керівникам так і іншим посадовим особам закладів освіти щодо створення здорових і безпечних умов праці працівників освіти. Під час проведення усіх заходів керівникам наголошувалось про необхідність дотримання законодавства з охорони праці та їхню персональну відповідальність у разі його порушення.