Правову позицію Головного управління Держпраці у Київській області доведено у Восьмому апеляційному адміністративному суді

14 січня 2020

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов від фізичної особи-підприємця Кириловця Олексія Олексійовича до Головного управління Держпраці у Київській області в якому суб’єкт господарювання просить суд інспекційне відвідування визнати незаконним, а також визнати протиправною та скасувати постанову від 05 вересня 2019 року про накладання штрафу у розмірі 375 570 гривень.
Нагадаймо, що головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління праці Головного управління Держпраці у Київській області провели інспекційне відвідування у ФОП Кириловця Олексія Олексійовича, мешканця міста Рівного, який має у власності швейну майстерню «Умілий ткач» і здійснює господарську діяльність у ТРЦ «Метроград» у місті Києві. Посадові особи перевіряли дотримання законодавства про працю. Приводом для інспекційного відвідування стало рішення начальника Головного управління Держпраці у Київській області.
Під час інспекційного відвідування виявлено трьох неоформлених працівників. Головні державні інспектори склали акт, вручили припис. Окрім цього, Головним управлінням Держпраці у Київській області винесено постанову про накладання на ФОП штрафних санкцій у розмірі 375 570 гривень за порушення законодавства про працю у частині неоформлення трудових відносин.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду позов було задоволено.
Головне управління Держпраці у Київській області звернулося з апеляційною скаргою до Восьмого апеляційного адміністративного суду в якому просить скасувати вказане судове рішення та ухвалити нове, оскільки вважає, що судом першої інстанції неповно з’ясовано обставини справи, неправильно застосовано норми матеріального права, порушено норми процесуального права.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів постановила: апеляційну скаргу Головного управління Держпраці у Київській області задовольнити, скасувати рішення Рівненського окружного адміністративного суду та ухвалити нове рішення, яким позов ФОП Кириловця Олексія Олексійовича до Головного управління Держпраці у Київській області про визнання інспекційного відвідування незаконним, визнання протиправною та скасування постанови залишити без задоволення.