Правомірність дій Головного управління Держпраці у Київській області доведено в Одеському окружному адміністративному суді

09 січня 2020

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов від приватного підприємства «Таврія плюс» до Головного управління Держпраці у Київській області в якому суб’єкт господарювання просить суд визнати протиправною та скасувати постанову від 25.06.2019 року про накладання штрафу у розмірі 3 мільйони 129 тисяч 750 гривень.
Нагадаймо, що головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління праці Головного управління Держпраці у Київській області провели інспекційне відвідування в Київській філії ПП «Таврія плюс», які здійснюють господарську діяльність в мережі супермаркетів «Космос». Посадові особи перевіряли дотримання законодавства про працю. Приводом для інспекційного відвідування стала скарга працівника щодо порушення трудового законодавства, а саме: не зарахування повного трудового дня, не нарахування повної заробітної плати, робота у вихідний день.
Під час інспекційного відвідування посадовим особам надали всі документи, зокрема табель обліку використаного робочого часу, згідно з яким було встановлено, що напередодні вихідних та святкових днів робочий день 60 працівників не був скорочений на одну годину. Головні державні інспектори склали акт, вручили припис. Окрім цього, Головним управлінням Держпраці у Київській області винесено постанову про накладання на Київську філію ПП «Таврія плюс» штрафних санкцій у розмірі 3 мільйони 129 тисяч 750 гривень за порушення державних мінімальних гарантій.
Розглянувши доводи скарги, перевіривши матеріали справи, суддя Одеського окружного адміністративного суду вирішив: у задоволені позивної заяви ПП «Таврія плюс» до Головного управління Держпраці у Київській області про визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпраці у Київській області про накладання штрафу посадовими особами від 25.06. 2019 року – відмовити.