Підприємець сплатить штраф за недопущення інспектора до перевірки

24 липня 2019

До Київського окружного адміністративного суду надійшов позов від фізичної особи-підприємця до Головного управління Держпраці у Київській області в якому суб’єкт господарювання просить суд визнати протиправним та скасувати рішення від 11 грудня 2018 року про накладання штрафу у розмірі 372 300 гривень.

Під час інспекційного відвідування, приводом до якого був лист Яготинської РДА щодо неоформлених робітників, які працюють на підприємствах (магазини «Квіти») фізичної особи –підприємця, представника Головного управління Держпраці у Київській області не було допущено до перевірки. Головним державним інспектором було складено акт, вручено припис і винесено постанову відносно ФОП у розмірі 372 300 гривень за недопущення відповідальної особи до перевірки. Окрім цього, згаданого підприємця двічі запрошували до Головного управління Держпраці у Київській області для пояснення з усіма потрібними документам, що було проігноровано.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтується справа, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що Головне управління Держпраці у Київській області як суб’єкт владних повноважень довів свою правомірність прийнятої постанови про накладання штрафу і відмовив ФОП у задоволені адміністративного позову.

Окрім цього, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду апеляційна скарга ФОП залишена без задоволення.