Нові підходи до роботи за сумісництвом

25 листопада 2022

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 року № 1306 скасована постанова від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», а розпорядженням № 1047-р цього ж дня скасований наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Скасування зазначених документів знімає обмеження щодо тривалості робочого часу на роботі за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій.

Саме цими документами було визначено, що тривалість роботи за сумісництвом не може бути більшою чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день, а загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не могла перевищувати половини місячної норми робочого часу.

В той же час, окремим категоріям працівників державного сектору економіки варто пам’ятати про обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Більше інформації на інформаційному порталі: https://pratsia.in.ua 

Коментарі

  1. Ірина 26.11.2022 о 12:46

    А як нарахунок залежності обов’язкової відпустки по сумісництву від щорічної відпустки по основному місцю роботи?

    • dnop-admin 28.11.2022 о 11:26

      Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

  2. Ірина 26.11.2022 о 12:49

    А як нарахунок залежності “обов’язкової” відпустки по сумісництву від щорічної відпустки по основному місцю роботи?

    • dnop-admin 28.11.2022 о 11:26

      Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

  3. Людмила 01.12.2022 о 15:29

    Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, в вирішенні даного питання.
    Ми коледж І-ІІ рівня акредитації. Проводимо навчання слухачам на курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації за спеціальностями (маємо сертифікат Державіаслужби) для чого залучаємо наших фахівців з погодинною оплатою праці. Після скасування ПКМУ № 245 від 03.04.1993 бачимо на теренах інтернету коментарі щодо відсутності такої можливості.
    Чи можемо ми на підставі п.п. 14, 82 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (затвердженої наказом Міністерства освіти від 15.04.1993 № 102) залучати наших викладачів та фахівців для проведення занять слухачам курсів з погодинної оплатою? Чи можемо ми залучати фахівців інших підприємств до проведення занять з погодинною оплатою?
    Чи може ЗВО ІІІ-ІV рівня акредитації для своїх потреб (викладання дисциплін) залучати викладачів та фахівців з погодинною оплатою праці?

    • dnop-admin 02.12.2022 о 11:52

      Доброго дня! Перенаправте, будь-ласка, Ваше запитання фахівцю на цю електронку: ishenko78@i.ua

  4. Надія 06.12.2022 о 11:05

    Доброго дня. Відповідно до наказу від 28 червня 1993 року № 43 посадова особа органу місцевого самоврядування займалася викладацькою роботою з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік. Чи може дана особа продовжувати здійснювати викладацьку діяльність у зв’язку з втратою чинності даного наказу з врахуванням положень ст. 25 ЗУ “Про запобігання корупції” в робочий час та якою тривалістю роботи.

    • dnop-admin 06.12.2022 о 12:01

      Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

  5. Діана 07.12.2022 о 13:00

    Доброго дня. Відповідно до наказу від 28 червня 1993 року № 43 посадова особа органу місцевого самоврядування займалася викладацькою роботою з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік. Чи може дана особа продовжувати здійснювати викладацьку діяльність у зв’язку з втратою чинності даного наказу з врахуванням положень ст. 25 ЗУ “Про запобігання корупції” в робочий час та якою тривалістю роботи.

    • dnop-admin 07.12.2022 о 15:47

      Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *