Київщина: інспектори праці розповіли внутрішньо переміщеним особам про ризики потрапляння у трудове рабство

13 травня 2022

Головні державні інспектори відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів ГУ Держпраці у Київській області поінформували внутрішньо переміщених осіб щодо особливостей трудового законодавства у період воєнного стану та про ризики потрапляння у трудове рабство. Захід відбувся в ЦНАП Білоцерківської міської ради. Посадові особи поспілкувалися та роздали інформаційні матеріали переселенцям, які прибули на Київщину з інших регіонів внаслідок збройної агресії.

Внутрішньо переміщені особи, зокрема ті, хто вирішив виїхати на роботу за кордон, отримали відповідні рекомендації  щодо безпечної праці та як не стати жертвами роботодавців-шахраїв.

З метою попередження та запобігання торгівлі людьми інспектори праці попереджають, що у жодному разі не варто погоджуватися на роботу, якщо: -вам пропонують працювати нелегально за явно завищену заробітну плату та вимагають дати згоду на працевлаштування – негайно; -не повідомляють назву підприємства або ім’я роботодавця та його реквізити, а також не надають інформації, яку роботу треба виконувати; -вимагають віддати паспорт або інші документи; -вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *