Які ліфти обладнуються диспетчерським зв’язком?

23 лютого 2021

Відповідно до пункту 9.8.1 Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 01.09.2008 № 190, зареєстрованого в Мін’юсті 07.10.2008 за № 937/15628 (далі – НПАОП 0.00-1.02-08), пасажирські, вантажопасажирські ліфти, встановлені в житлових будинках, повинні обладнуватись двостороннім зв’язком з диспетчерським пунктом або пунктом розміщення обслуговуючого персоналу на весь строк їх експлуатації.

Згідно з пунктом 9.8.2 НПАОП 0.00-1.02-08 диспетчерський контроль за роботою ліфтів повинен відповідати таким вимогам:

для всіх ліфтів, крім вантажних малих, між диспетчерським пунктом і кабіною ліфта обладнується двосторонній переговорний зв’язок;

для пасажирських ліфтів з обертально-розкривними дверима, крім двостороннього переговорного зв’язку, на диспетчерському пункті повинна забезпечуватись сигналізація зачинення всіх дверей шахти і в разі наявності пасажира в кабіні.

Диспетчерський зв’язок визначається в проектній документації на вимогу замовника. Вимоги до проектування, будови та виготовлення ліфтів визначені Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2018 № 438.

За матеріалами Держпраці

https://dsp.gov.ua/faq/iaki-lifty-obladnuiutsia-dyspetcherskym-zv-iazkom/?fbclid=IwAR14R9GD7KYytTJOQhAtPsHWsTcZwTUuV2BApsDVYxC5qAYA5crgRCrhdUg