Як оплачується простій, запроваджений у зв’язку із бойовими діями на відповідній території?

06 квітня 2022

Згідно з вимогами статті 113 КЗпП України час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). На умовах, передбачених у колективному договорі, оплата за час простою може здійснюватися у більшому розмірі.
Керівники державних органів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, можуть самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу) (постанова Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 221).
Також відповідно до статті 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» трудовий договір може бути призупинено.

 

За матеріалами Держпраці

Коментарі

  1. Наташа 20.09.2022 о 00:03

    Добрий вечір.В нас в школі на простій відправили 5 людей.Як прожити за 1600 грн.? В мене двоє дітей,я розлучена.Як за 1600 грн.нам вижити? Куди іти за допомогою?

    • dnop-admin 20.09.2022 о 15:13

      Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *