Чи може роботодавець примусити працівника написати заяву на відпустку за свій рахунок під час воєнного стану? Чи можна надати таку відпустку за ініціативою роботодавця?

05 квітня 2022

Ні. Законодавством про працю не передбачено надання відпусток без збереження заробітної плати з ініціативи роботодавця.
Оформлення відпусток без збереження заробітної плати, передбачених статтями 25, 26 Закону України «Про відпустки» є правом, а не обов’язком працівника.
При цьому надання відпусток, передбачених статтею 25 Закону України «Про відпустки», здійснюється роботодавцем в обов’язковому порядку за ініціативою працівника, а надання відпусток, передбачених статтею 26 вищезгаданого закону здійснюється за згодою сторін.
Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» протягом періоду дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».

За матеріалами Держпраці

Коментарі

  1. Вікторія 13.07.2022 о 13:40

    Доброго дня. Якщо є докази, що роботодавець примусив написати заяву на відпустку без збереження заробітної плати, мотивуючи це тим, що відсутні кошти на зарплату, при цьому директору філії виплачує оклад та 100% премії. а працівника відправив у відпустку. Працівник має двох малолітніх дітей. Чи можу я звернутись до суду із заявою про компенсацію мені заробітної плати і поновлення на робочому місці? дякую

    • dnop-admin 13.07.2022 о 14:33

      Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *