Представники Головного управління Держпраці у Київській області прийняли участь у слуханні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики.

11 жовтня 2016

10 жовтня 2016 року представники Головного управління Держпраці у Київській області прийняли участь у слуханні Комітету Верховної ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на тему «Про реалізацію в Україні конвенцій МОП №81 «Про інспекцію праці в промисловості й торгівлі» та №129 «Про інспекцію праці в сільському господарстві».

Під час заходу зверталась увага  на нормативні акти, якими визначено основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, формування державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці.

У своєму виступі Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега зазначив про необхідність активізації роботи головних державних інспекторів у сфері контролю за додержанням законодавства про працю, посилення ефективності та якості вирішення завдань щодо забезпечення соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій.

Враховуючи ці вимоги, Головним управлінням Держпраці у Київській області проводиться робота, направлена на виконання пріоритетних завдань. Зокрема, протягом вересня 2016 року перевірено 140 суб’єктів господарювання, з яких у 114 виявлено порушення законодавства з питань праці.

За результатами проведених перевірок внесено 114 приписів з вимогою усунення виявлених порушень трудового законодавства, складено та передано суду 86 протоколів про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 41,  ст. 188-1 КУпАП.

Внесено 74 пропозиції про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб. Матеріали 5 перевірок передано до правоохоронних органів для вирішення питання щодо притягнення керівників до кримінальної відповідальності згідно статей 172, 175 ККУ.

За невиконання законних вимог головного державного інспектора щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю винесено 6 постанов відповідно до ст. 1886  КУпАП .

За вересень місяць п.р. уповноваженими особами Головного управління Держпраці у Київській області розглянуто 41 справу щодо накладення фінансових санкцій за порушення вимог трудового законодавства. Стосовно суб’єктів господарювання винесено 41 постанову про накладення фінансових санкцій на загальну суму 711950 гривень.

Робота проведена Головним управлінням Держпраці у Київській області повинна сприяти усуненню недоліків та дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства.