Проведено перевірки суб’єктів господарювання по дотриманню вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки

20 вересня 2016

З метою попередження виникнення нещасних випадків, на підприємствах агропромислового комплексу Київської області фахівцями відділу в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері у вересні 2016 року проведено перевірки суб’єктів господарювання по дотриманню вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення зернозбиральних робіт у ПАТ «УІФК Агро» Баришівського району, СК «Агробізнес», ПрАТ «Агрофорт» Кагарлицького району, ТОВ ТД «Аграрний союз» Макарівського району, ПАТ «Латманен Акса» Бориспільського району, ФГ2 «Денис» Згурівського району, СТОВ «Італ ІК» Баришівського району, ПСП «Жито» Києво-Святошинського району.

При перевірках виявлено ряд порушень, основними із яких є:

– не призначені керівниками підприємств посадові особи відповідальні за безпечне проведення зернозбиральних робіт;

– не розроблені інструкції з охорони праці для окремих видів робіт;

– не розроблені маршрути руху сільськогосподарської техніки по полях господарств де проводяться жнива;

 – не визначені місця для тимчасового відпочинку працівників задіяних в зернозбиранні;

– працівники частково забезпечені засобами індивідуального захисту.

За результатами перевірки керівникам підприємств вручені обов’язкові для виконання приписи. До адміністративної відповідальності притягнуті посадові особи даних господарств.

Також протягом місяця інспекторським складом відділу в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері проведено превентивні заходи по підготовці навчальних закладів до нового навчального року та безпечного функціонування в осінньо-зимовий період 2016-2017 років у відділі освіти Фастівської райдержадміністрації, Попружнянському навчально-виробничому комбінаті, Державному професійно-технічному навчальному закладі «Фастівський центр професійно-техічної освіти, Черепинському НВО «ЗОШ І-ІІІ ст.», Департаменті освіти і науки КМДА.

У сільськогосподарських підприємствах Таращанського і Яготинського районах, проведені наради на тему: «Дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час проведення зернозбиральних робіт» та «Підготовка підприємств до безпечного проведення робіт в осінньо-зимовий період». Наголошено усім керівникам щодо необхідності дотримання вимог чинного законодавства України з охорони праці та недопущення порушень організаційного характеру.