Робота щодо зниження рівня незадекларованої праці триває

10 червня 2022

9 червня відбулося чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань розробки узгодження спільних дій щодо зменшення рівня незадекларованої праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань.

Під час заходу обговорені основні напрями організації роботи Держпраці та дотичних органів і соціальних партнерів у сфері незадекларованої праці.

З початку бойових дій відбулося значне скорочення кількості працівників, триває постійний процес переміщення громадян в межах країни та закордон. Кількість переміщений осіб перевищує 8 мільйонів людей. Велика кількість роботодавців перестала здійснювати господарську діяльність. Всі ці фактори призводять до зростання рівня неформальної економіки та незадекларованої праці.

Тому на засіданні Міжвідомчої робочої групи обговорили результати роботи, проведеної з початку року, та прийняли рішення максимально спрямувати спільні зусилля на проведення заходів із запобігання поширенню незадекларованої праці.

З цією метою Держпраці розпочинає новий етап інформаційної кампанії «Виходь на світло!», головне завдання якої достукатися до роботодавців і працівників, нагадати їм наскільки в умовах війни важливо підтримувати країну та один одного, не допускаючи зниження рівня захисту працівників та стабільності економіки.

Нагадуємо, що Міжвідомча робоча група створена наприкінці 2021 року за ініціативи Держпраці з метою розробки спільних заходів, спрямованих на зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму. Першим результатом роботи стала розробка Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці та виробничого травматизму на 2022 рік. Цей план передбачає проведення широкомасштабної інформаційної кампанії, моніторинг стану оформлення трудових відносин та інспекційну кампанію по виявленню неоформлених трудових відносин.

Коментарі

 1. Карауш Лідія 22.06.2022 о 22:43

  Вітаю. Прошу вашої допомоги. Два місяці не платять заробітну плату. Життя дорожчає. Ніде правди добиться неможливо. Це вже крик душі. Ви остання надія.

  • dnop-admin 24.06.2022 о 09:12

   Доброго дня!
   Ваш запит перенаправлено до сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації zvern@kiev.dsp.gov.ua Головного управління Держпраці у Київській області для надання кваліфікованої відповіді.

 2. Іван 29.08.2022 о 18:03

  Доброго дня! Був найнятий на виконання робіт, трудовий договір зі мною заключати відмовилися, мовляв розрахуємося не переживайте. В результаті оплатилі тільки половину зробленої роботи. Місце роботи Київська обл. Бориспільський р-н, с. Вороньков. МТЛ “Агро”. Оплачували через бухгалтерію, підписувалися акти, є фото-відео самих робіт як докази. На звязок не виходять. Що в цій ситуації робити?

  • dnop-admin 31.08.2022 о 10:47

   Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

   • Іван 01.09.2022 о 15:22

    Мені відповіли і проінформували, о інспектор не наділений повноваженнями встановлення трудових відносин у минулому часі. Але…З приводу того, якими повноваженнями наділені інспектори Держпраці:

    Відповідно до ч.1-3 ст.16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та його територіальні органи можуть ❗️здійснювати за заявою працівника або профспілки позапланові заходи державного нагляду (контролю) ❗️за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами, які використовують найману працю, в частині додержання вимог цього Закону, а також з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів. Позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються у порядку, встановленому Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Позапланові заходи державного нагляду (контролю) у період дії воєнного стану здійснюються: за наявності підстав, визначених абзацом п’ятим, восьмим, дев’ятим, десятим частини першої статті 6 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”; за зверненням Київської міської військової адміністрації або обласної військової адміністрації; у зв’язку з невиконанням суб’єктом господарювання приписів про усунення порушень вимог законодавства, виданих після 1 травня 2022 року.
    Згідно абз. 5 ч. 1 ст. 6 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, ❗️підставами для здійснення позапланових заходів є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам,❗️ законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.

    Якщо я звернуся до органу Держпраці із заявою про порушення моїх прав, то як результат інспектор праці може прийти з позаплановою перевіркою до роботодавця і виписати штраф.

    • dnop-admin 02.09.2022 о 09:49

     Ваше питання перенаправлено інспектору праці та джо сектору звернення громадян та доступу до публічної інформації для надання кваліфікованої відповіді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *