Проведення заходів контролю. Кому чекати інспектора праці?

20 липня 2022

19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин». Цим Законом внесені зміни до Кодексу законів про працю України, Законів України «Про оплату праці», «Про відпустки» та «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».Наразі проводиться робота щодо приведення підзаконних законодавчих актів до внесених змін.

Більше інформації щодо внесених змін ви можете знайти за посиланням https://dsp.gov.ua/faq/та на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/ у рубриці «Запитання-відповіді».

Зокрема, внесені зміни передбачають, що у період дії воєнного стану інспектори праці можуть здійснювати інспектування роботодавців з питань:

• додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»;
• законності припинення трудових договорів;
• виявлення неоформлених трудових відносин.

Слід зазначити, що з початку війни до Держпраці надійшли тисячі звернень громадян щодо порушення їх трудових прав. Найчастіше працівники звертаються з питань оплати праці, незаконного звільнення або призупинення дії трудового договору, примусового надання відпусток без збереження заробітної плати тощо.

З метою запобігання порушенням та враховуючи зміни, які відбулися в трудовому законодавстві у період воєнного стану, Держпраці проводить активну інформаційно-роз’яснювальну роботу як з роботодавцями, так і з працівниками. Це і підтримка роботодавців через консультації безпосередньо на підприємствах, яких з початку війни надано вже більше 33 тисяч.

Також це і дистанційне консультування як роботодавців, так і працівників через сервіс «інтерактивний інспектор». З 24.02.2022 майже 120 тисяч осіб звернулися за отриманням консультацій з питань праці. Найбільше звернень надходило з питань оплати праці – 40 тисяч, надання відпусток, у тому числі щодо відпусток без збереження заробітної плати – 15 тисяч, оформлення трудових відносин – 15 тисяч, звільнення – 10 тисяч.

Крім того, відповіді на питання щодо яких найчастіше звертаються через сервіс «інтерактивний інспектор» розміщуються на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/. На сьогодні на порталі розміщено понад 120 відповідей.

Водночас, не у всіх випадках роботодавці дослухаються до порад та роз’яснень. Саме в таких випадках інспектори мають реагувати на кожне з таких порушень.

Вчергове наголошуємо, що дотримання законодавства та недопущення порушень прав працівників – гарантія відсутності перевірок і штрафів!

Дотримання законодавства про працю – це повага до кожного працівника, до кожного українця.

Коментарі

 1. Ірина 28.07.2022 о 05:19

  Нам не відраховують налог у пенсійний фонд,посліднє зарахування було в березні 2022 року.А також не виплачується заробітня плата в повному обсязі згідно посадового окладу.

  • dnop-admin 29.07.2022 о 09:55

   Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

 2. Андрій 14.12.2022 о 01:58

  Доброго дня. Мій роботодавець постійно затягував оформлення трудового договору. Та офіційного працевлаштування. Для нарахування аліментів на дитину. Оформивши мене офіційно (не до себе) та при настанні війни він лише оплатив два місяці. Потім почалося накопичення боргів з аліментів,та заробітної плати. Зараз заборгованість сягає 95000гр це 10 місяців . Не одноразово просив про оплату праці.
  На даний момент звернувся до поліції. З колективною заявою стосовно не оплати праці трьом особам. Підкажіть будь ласка що нам робити. Та куди звернутися? В державі і так тяжко. Накопичилось борги за комунальні послуги. За аліменти Дитині.

  • dnop-admin 14.12.2022 о 15:10

   Ваше питання перенаправлено інспектору праці для надання кваліфікованої відповіді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *