Контрольно-наглядова діяльність

Переглянути результати контрольно-наглядової діяльності Головного управління Держпраці у Київській області можна наступним чином:

  1. перейти за посиланням:  https://inspections.gov.ua/report/index?planning_period_id=4
  2. вибрати рік
  3. у комірці “контролюючий орган”з випадаючим списком обрати  – Державна служба України з питань праці, а не Головне управління Держпраці у Київській області
  4. у комірці “Звіт” клікнути на “Перейти до звіту”
  5. у комірці “Територіальні органи” обрати “Головне управління Держпраці у Київській області

Наглядова діяльність за 2016 рік

Інспекторським складом Головного управління Держпраці у Київській області у 2016 році проведено 4105 перевірок, із них 1322 планових та 2783 позапланових.

За результатами перевірок видано 2300 приписи про усунення порушень законодавства. Відповідно до виявлених порушень при проведенні перевірок складено 2317 протоколів про адміністративні правопорушення. Інспекторами Головного управління винесено 1266 постанов про накладання адміністративних стягнень на загальну суму 540826 гривень.

Триває робота стосовно винесення постанов про накладання штрафних санкцій відповідно до статті 265 Кодексу Законів про працю України. У 2016 році розглянуто 292 справи щодо накладення фінансових санкцій на суму 5552200 грн, з яких сплачено штрафи на суму 300450 гривень.

Інформація щодо контролю  за додержанням  законодавства  про працю та зайнятість населення

Протягом серпня  2016 року Головним управлінням на підприємствах, в установах і організаціях різних форм власності міста Києва та Київської області проведено 118 перевірок додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За результатами проведених перевірок суб’єктам господарювання, у яких виявлено порушення законодавства з питань праці, внесено 94 приписи. Складено та передано суду 68 протоколів про адміністративне правопорушення відповідно до статей 41, 188-1 КУпАП.

Внесено 88 пропозицій про притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб. Матеріали однієї перевірки  передано до правоохоронних органів для вирішення питання щодо притягнення керівника до кримінальної відповідальності згідно ст. 172 ККУ.

За невиконання законних вимог головного державного інспектора щодо усунення виявлених порушень законодавства про працю винесено 2 постанови відповідно до ст. 1886  КУпАП з накладенням штрафу на суму 1700 гривень.

За серпень місяць п.р. уповноваженими особами Головного управління Держпраці у Київській області розглянуто 20 справ щодо накладення фінансових санкцій за порушення вимог трудового законодавства. Стосовно суб’єктів господарювання винесено 20 постанов про накладення фінансових санкцій на загальну суму 68150 гривень.

За порушення вимог законодавства про зайнятість, передбачених абзацом 2 частини 5 статті 53 Закону України «Про зайнятість населення» винесено постанову з накладенням штрафу у розмірі 29000 гривень.

НАГЛЯДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПРЕВЕНТИВНІ ЗАХОДИ

 З початку 2016 року інспекторським складом Головного управління Держпраці у Київській області проведено 2353 перевірки, із них 898 планових та 1455 позапланових.

За результатами перевірок видано 1535 приписів про усунення порушень законодавства. Відповідно до виявлених порушень при проведенні перевірок складено 1365 протоколів про адміністративні правопорушення, з яких: 605 протоколів складено на підставі ст. 41 КУпАП та ст. 188-1 КУпАП. Інспекторами Головного управління винесено 709 постанов про накладання адміністративних стягнень на загальну суму 301541 гривень.

Триває робота стосовно винесення постанов про накладання штрафних санкцій відповідно до статті 265 Кодексу Законів про працю України. Чотири постанови з 21 розглянутих виконано та підприємствами вже сплачено штрафи на загальну суму 8700 гривень.

Перевірки проводяться по напрямкам охорони праці, промислової безпеки, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб, а також з дотримання вимог технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

Спеціалістами Головного управління постійно проводиться превентивна робота із суб’єктами господарювання у формі нарад семінарів, лекцій. Метою якої є роз’яснення вимог законодавства що належить до сфери діяльності Головного управління та заходи впливу за його порушення. Так, з початку року проведено 1872 таких превентивних заходи. Робота в цьому напрямку триває.

З початку року в Головному управлінні 34 підприємствам погоджено плани розвитку гірничих робіт на 2016 рік та 49 планів відбору води.

Зареєстровано 113 повідомлень від гірничих підприємств про намір розпочати виконання підривних робіт.

Розглянуто та погоджено 8 типових проектів на проведення підривних робіт.

Підприємствам, які проводять вибухові роботи видано 2 свідоцтва на придбання вибухових матеріалів.

Розглянуто 1 проект з проведення спеціальних вибухових робіт (руйнування вибухом димогарної труби по вул. Кайсарова 7/9 в м. Києві).

Погоджено План ліквідації аварій на ТОВ «Плисецький кар’єр».

Розглянуто та надано 16 висновків на звернення суб’єктів господарювання щодо отримання гірничих відводів та погоджень проектів проведення дослідно – промислової розробки родовищ прісних підземних вод.

За зверненням ТОВ «Субос – Україна» та ПАТ «Вімм – Білль – Данн Україна» Головним управлінням розглянуто та погоджено проекти (Технологічні схеми) розробки ділянок Київського родовища прісних підземних вод.

Фахівці Головного управління прийняли участь в роботі міжвідомчих комісій щодо передачі в промислове освоєння родовищ питних підземних вод («Яготинське-1» ТОВ «Розподільчий центр «Плюс» та «Антоновські угіддя» ДП «Антонов»).

 

 

Основні показники діяльності роботи Головного управління

Держпраці у Київській області за 2015 рік

Впродовж 2015 року інспекторським складом Головного управління проведено 1298 перевірок,  із них 254 планових та 1044 позапланових. В тому числі проведено 57 перевірок додержання законодавства про оплату праці на підприємствах – боржниках із виплати заробітної плати. За результатами цих перевірок, керівникам внесено 57 приписів щодо усунення виявлених порушень, складено та передано до суду 47 протоколів про адміністративні правопорушення в частині 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали по 37 перевіркам передано до правоохоронних органів для прийняття рішення в порядку статті 175 Кримінального Кодексу України.

За результатами вищевказаних перевірок складено 217 протоколів про адміністративні правопорушення. Винесено 124 постанови відповідно до ст. 93, ч. 5,6 ст. 41, ст. 186, ч. 4 ст. 188 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено штрафів у розмірі 48041 грн.